top of page

Rentals

Birthday Parties at
Mums, Tums and Babies!

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

D75_6311.jpg

Celebrate your loved one’s special occasion using our special party room at the center!

Package A

200$
Morning session,
basic party food
 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company.

Package B

400$

Afternoon session,
tea party*
 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company.

Package C

600$
Afternoon session, lunch and bouncy castle
 

This is a great space to write long text about your company and your services. You can use this space to go into a little more detail about your company.

*NB a personalized birthday cake will not be included. 

Jak zwiększyć ilość pokarmu?

JEDZ WSZYSTKO.   Byleby dużo i mimo wszystko dobrze (zbilansowana dieta zawsze spoko). Najważniejsze to, aby nie zaniedbywać się pod tym względem i dostarczać sobie spoko dobrych kalorii. Warto aby w codziennej diecie było:
owsianka, migdały, czosnek, imbir, kiełki lucerny, czarnuszka, pestki dyni.

 

PIJ WODĘ. Dużo. 2-3 litry dziennie to taka dobra ilość. Nawet teraz jak mi się zdarzy wypić mało w ciągu dnia, to obserwuję spadki ilości mleka. Jak nie woda, to coś innego, byleby dużo. Woda jest jednak najlepsza.

 

Przez pierwsze 3 miesiące po porodzie woda wystarczy. Potem można dodać femaltiker, herbatki laktacyjne, piwo bezalkoholowe (słód jęczmienny). Podobno te specyfiki do 3 miesiąca po porodzie nie działają, ale ich zażywanie też nie szkodzi, więc jak ktoś chce to niech pije. Szczególnie leszka limonkowego 0,0% polecam   Unikaj piw, które mają 0,5% alko, bo każda ilość alkoholu hamuje laktację.

 

JAK ŚCIĄGAĆ POKARM? 

RADA DLA MAM KARMIĄCYCH PIERSIĄ (DALEJ KP)

Ściągać pokarm po każdym karmieniu dziecka, nawet przez kilka minut, nawet jeśli mleko nie leci. Ważne, aby dać znać piersiom, że jest zapotrzebowanie na mleko większe niż bieżące. Uzyskane w ten sposób mleko można dziecku podać (tu super ważne jest przechowywanie pokarmu, ale to nie temat na teraz). A jeśli nie chcesz ryzykować pokazania dziecku butelki (bo łatwiej leci, więc dziecko może odrzucić pierś), to mleko wylewać do wanienki przy kąpieli. Super działa na skórę dziecka.

 

RADA DLA MAM KARMIĄCYCH PIERSIĄ INACZEJ (DALEJ KPI)

Od razu zainwestuj w laktator podwójny i stanik do ściągania pokarmu (albo przerób sportowy). Dzięki temu będziesz ściągać 2 razy krócej i będziesz mieć wolne ręce. Laktator możesz potem sprzedać i odzyskać część kasy. Ściągaj minimum 8 razy dziennie (w tym koniecznie ze 2 razy w nocy), a najlepiej 10-12 jeśli chcesz szybciej zobaczyć rezultaty.
Musisz też mieć rezerwowy, ręczny laktator najlepiej tej samej firmy co elektryczny. Laktatory się często psują (najczęściej te gumowe elementy). Zanim serwis Ci je wymieni albo kupisz części zamienne, musisz mieć czym odciągać pokarm. Przerwa w odciąganiu nie dłuższa niż 4h w nocy i 3h w dzień.

 

METODY ODCIĄGANIA POKARMU:

7/5/3
Lewy cycek 7 minut, prawy 7 minut, lewy 5 minut, prawy 5 minut, lewy 3 minuty, prawy 3 minuty (to czy zaczniesz od lewego czy od prawego nie ma znaczenia, ale jak już zaczynasz od lewego, to potem kolejne ściągania tez od lewego).
To daje razem 30 minut. Ściągaj nawet jak już mleko nie leci.
15 MIN NA PIERŚ - tu chyba wszystko jasne. Najpierw jedna pierś 15 minut, potem druga. Przy laktatorze podwójnym obie piersi na raz po 15 minut. Ściągaj nawet jak już mleko nie leci.
POWER PUMPING
Niezależnie od tego czy jesteś KP, czy tylko KPI czy masz laktator pojedynczy czy podwójny rób power pumping. Są dwie opcje:
laktator pojedynczy - po 10 minut na pierś przez godzinę (czyli 3x10 minut każdy cycek).
Laktator podwójny - 20 minut ciągniesz, 10 min przerwy, 10 min ciągniesz, 10 minut przerwy, 10 minut ciągniesz (jest też opcja nieco mniej skuteczna tj. Zamieniasz pierwsze 20 minut na 10 minut i masz tylko 50 minut odciągania). Power pumping imituje wiszenie dziecka na piersi. Dlatego jest tak skuteczne.
Ściągaj nawet jak już mleko nie leci.
Ważne - jeśli mija Ci czas ściągania (15 minut na pierś), a mleko leci, to ściągaj dalej. Uważaj jednak, aby to nie była norma. Kilkukrotne odciąganie po 20 minut krzywdy nie zrobi, ale jeśli czas się wydłuży jeszcze bardziej, to pierś się przyzwyczai do mniej efektywnego wyrzutu mleka. Tak się dzieje zazwyczaj przy laktatorze elektrycznym. Wtedy na koniec trzeba odciągnąć ręcznie (łapką lub ręcznym laktatorem).

 

DBAJ O PIERSI
Masuj je przed odciąganiem i w trakcie. Pobudzisz je do pracy, upewnisz się że wszystkie kanaliki się aktywowały. Poza tym dbaj o piersi. Dokładnie myj, zmieniaj często wkładki, smaruj po odciąganiu lanoliną, noś miękkie staniki i uważaj na kopniaki.

RELAKS
Zero stresu. Wyeliminuj wszystko co generuje Ci stres. Codziennie zapisuję ilości odciąganego mleka i poza momentami, gdy mam zastój tylko stres i zaniedbanie picia wody mi zmniejsza ilość mleka. Wykup sobie subskrypcję netflixa lub innego szołmaksa, oglądaj seriale, czytaj książki, spaceruj, rób to co lubisz. Odpuszczaj sobie porządki, gotowanie i inne obowiązki jeśli nie masz ochoty. Aby mieć więcej mleka, organizm musi się skupić na tym, a nie na zwalczaniu stresu.

DZIECKO
To może brzmi jak gadka taniego kołcza życiowego, ale jak odciągasz pokarm to myśl o dziecku (jeśli jest poza zasięgiem Twojego wzroku, dotyku). Wizualizuj sobie jak je z piersi, jak się przytula, jak całujesz je w główkę. Przypominaj sobie jak pachnie (główka, nie pielucha  ).

LEJKI - sprawdź czy masz dobrze dobrane lejki do brodawki. Możesz mieć dwa różne (różnice w wielkości brodawek do norma). W internecie można wyszukać grafiki, filmy prezentujące to jak powinien wyglądać dobrze dobrany lejek. Co więcej, po kilku tygodniach odciągania może się okazać, że, potrzebne Ci większe lejki. Jak chcesz mieć 100% pewności poproś położną (a najlepiej CDL), aby oceniła czy wszystko do siebie pasuje.

SPRZĘT
Dbaj o sprzęt, ale z głową. Jak już dziecko ma więcej niż miesiąc, nie musisz sterylizować wszystkiego za każdym razem. Wystarczy dobre mycie, a potem nawet tylko raz dziennie, jeśli laktator trzymasz w lodówce w torebce strunowej. Kupuj też sprzęt od dobrych producentów, bo jak pisałam wyżej laktatory się psują, a polski serwis wymieniający sprzęt w ciągu doby, jest na wagę złota. Lansinoh, Medela, Lovi, Spectra, Philips Avent, Canpol… to chyba najważniejsze marki.

Na koniec rzeczy, których sama nie próbowałam, ale często o nich słyszę:

KOZIERADKA: 3 łyżki stołowe dziennie zmielonych ziaren - paskudne ale pomaga. Na sucho/surowo działa najlepiej, ale można również zaparzyć wrzątkiem. Efekt jest po kilku dniach, kiedy pot zaczyna pachnieć jak syrop klonowy (kozieradką). Uwaga! Żeby zjeść kozieradkę na surowo można ją sobie wymieszać z wodą/sokiem/mlekiem (mniej oblepia zęby), można jeść małymi porcjami popijając płynem, można sobie zatkać nos przy wypijaniu.Kozieradkę w kapsułkach można nabyć w różnych dawkach: - 400mg/kaps (Herbapol Kraków, A-Z Medica - nazwa: Trigonella) - 500mg/kaps (Now Foods) - 610 mg/kps (Swanson, Puritan's Pride, Nature'a Way, Vitacost) Większość można nabyć np. na allegro. Część w innych internetowych sklepach zielarskich albo aptekach. W aptekach stacjonarnych raczej kozieradką Herbapola albo Trigonelli. Dawkowanie (na podstawie http://kellymom.com/bf/can-i-breastfeed/herbs/fenugreek/): - 400mg/kaps - 9 - 18 kapsułek na dzień - 500mg/kaps - 7 -14 kapsułek na dzień - 580-610mg/kaps - 6 -12kapsułek na dzień Z doświadczenia Ewy Werner-Malento najlepiej brać największą dawkę (18, 14, 12 w zależności od mg/kaps) kozieradki przez co najmniej pierwszy tydzień, a na pewno do momentu uzyskania słodko-klonowego zapachu potu i pierwszych efektów działania kozieradki.

DWA LEKI (tylko pod kontrolą lekarza lub CDL):

Domperidone (inne nazwy: Motilium, Motillium, Motinorm Costi, Nomit, Molax) : środek przeciwwymiotny, jego ubocznym skutkiem jest podniesienie poziomu prolaktyny, która jest odpowiedzialna za ilość mleka.Domperydon: 3-4x dziennie po 10-20mg. nie podawać dłużej niż 3-4tyg. Kategoria L1-bezpieczny do stosowania w laktacji.Skutki uboczne: suchość ust, wysypka, świąd, bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe.
anglojęzyczna grupa dla mam biorących ten lek: https://www.facebook.com/groups/607217759344762/?ref=ts&fref=ts
Metoclopramid: 3xdziennie po 10-15mg, nie podawać dłużej niż 3-4tyg. Można też wprowadzając lek, powoli zwiększać dawkę.Przy braniu od razu pełnej dawki, po tygodniu, dwóch powinno zacząć się zmniejszać przez następny tydzień.Kategoria L2.. czyli niestety nie ma ale zawsze..Skutki uboczne są silniejsze- biegunka, depresja, senność, spowolnienie, bóle glowy, dezorientacja, stany lękowe, pobudzenie, drżenieI jednak wg literatury mniej udowodnione działanie

autor: Juicy B

Mama i ja

Powiedz ludziom więcej o swoich usługach. Użyj tego powtarzalnego układu do wyświetlania treści. To łatwy sposób, aby informować klientów na bieżąco o tym co się dzieje. Chcesz spersonalizować tę treść? Po prostu przeciągnij i upuść elementy takie jak tekst, obrazy i linki lub podłącz dane z kolekcji. Powiedz ludziom więcej o usługach, które oferujesz. Użyj tego powtarzalnego układu do wyświetlania treści. To łatwy sposób, aby informować klientów na bieżąco o tym co się dzieje. Chcesz spersonalizować tę treść? Po prostu przeciągnij i upuść elementy.

 

Powiedz ludziom więcej o swoich usługach. Użyj tego powtarzalnego układu do wyświetlania treści. To łatwy sposób, aby informować klientów na bieżąco o tym co się dzieje. Chcesz spersonalizować tę treść? Po prostu przeciągnij i upuść elementy takie jak tekst, obrazy i linki lub podłącz dane z kolekcji. Powiedz ludziom więcej o usługach, które oferujesz. Użyj tego powtarzalnego układu do wyświetlania treści. To łatwy sposób, aby informować klientów na bieżąco o tym co się dzieje. Chcesz spersonalizować tę treść? Po prostu przeciągnij i upuść elementy.

Tytuł historyjki

Mała Liga

Powiedz ludziom więcej o swoich usługach. Użyj tego powtarzalnego układu do wyświetlania treści. To łatwy sposób, aby informować klientów na bieżąco o tym co się dzieje. Chcesz spersonalizować tę treść? Po prostu przeciągnij i upuść elementy takie jak tekst, obrazy i linki lub podłącz dane z kolekcji. Powiedz ludziom więcej o usługach, które oferujesz. Użyj tego powtarzalnego układu do wyświetlania treści. To łatwy sposób, aby informować klientów na bieżąco o tym co się dzieje. Chcesz spersonalizować tę treść? Po prostu przeciągnij i upuść elementy.

 

Powiedz ludziom więcej o swoich usługach. Użyj tego powtarzalnego układu do wyświetlania treści. To łatwy sposób, aby informować klientów na bieżąco o tym co się dzieje. Chcesz spersonalizować tę treść? Po prostu przeciągnij i upuść elementy takie jak tekst, obrazy i linki lub podłącz dane z kolekcji. Powiedz ludziom więcej o usługach, które oferujesz. Użyj tego powtarzalnego układu do wyświetlania treści. To łatwy sposób, aby informować klientów na bieżąco o tym co się dzieje. Chcesz spersonalizować tę treść? Po prostu przeciągnij i upuść elementy.

Tytuł historyjki

bottom of page